Euroopas on igas kodus keskmiselt 72 elektri- ja elektroonikaseadet, millest 11 on katki või pole enam kasutusel

„Elektroonilised jäätmed on kõige kiiremini kasvav prügiliik ning oluline on kõikide teadlikkus ja panus, et seda vähendada,“ ütles Kuusakoski juhatuse esimees Urmo Viisitamm. „Kuusakoskis oskame vanaelektroonika õigesti ümber töödelda ning seetõttu kutsume kõiki oma kodu või kontor selle pilguga üle vaatama, et vedelema jäänud kasutud elektroonikaseadmed kokku koguda, need Kuusakoski kogumispunktidesse ära tuua ja seeläbi võita kampaania käigus ka erinevaid auhindu.“ Telia on Nutijahist osavõtjatele pannud välja auhindu 1000 euro väärtuses Telia e-poest.

Elektroonika puhul on võimalik pärast eluea lõppu taaskasutada 99% neis sisalduvatest materjalidest

Elo Võrk

„Kõige keskkonnasäästlikum on oma telefone, arvuteid ja muid nutiseadmeid kasutada võimalikult pikalt ja sellele aitab kaasa pidev digiprügi kustutamine, et mälu täitumisel ei peaks iga paari aasta tagant uut veel suurema mahuga seadet ostma,“ ütles Telia partnersuhete juht Elo Võrk. „Elektroonikaprügi, millel ei ole enam mingitki lootust uuele elule ja kasutusele, tooge loomulikult Kuusakoskisse, et väärtuslikud materjalid ei jääks koju prügina seisma. Elektroonika puhul on võimalik pärast eluea lõppu taaskasutada 99% neis sisalduvatest materjalidest.“

Auhinnaloosis osalemiseks tuleb klassi, sõprade või perega grupp kokku panna ja kogutud üleliigne vanaelektroonika lähimasse Kuusakoski osakonda ümberkäitlemisele viia ning end kampaania kodulehel www.kuusakoski.com/nutijaht osalejana registreerida. Elektroonikaseadmete kogumise kampaania Nutijaht kestab 30. novembrini 2022. Rohkem infot kampaania kohta loe siit.