18. juulil jõustuva määrusega keelab Euroopa Liit hävitada müümata jäänud rõivaid, rõivaaksessuaare ja jalatseid. Uuest aastast tuleb tekstiilijäätmed sorteerida eraldi.
Riigis tekib praegu üle 2,5 miljoni tonni plastijäätmeid aastas.
Tänavusel Negavati rohekiirendi konkursil peaauhinnaga pärjatud idee uriinist väetist toota võimaldab peagi kõigil soovijatel ise valmistada mineraalväetiste mõju tõhusamaks muutvat biostimulaatorit.
Riigikontroll jäätmekäitlusest: olukord, kus prügi võetakse ringlusse ainult toetuste abil, ei tohi jätkuda (20)
Riigikontroll tõdes hiljuti valminud aruandes, et kui Eesti ei tõsta hüppeliselt oma ringlusesse võetud jäätmete määra, võib meid ees oodata Euroopa Komisjoni trahv.
Kliimaministeerium korraldab 25. juunist 14. juulini romusõidukite kokku kogumise kampaania, mille raames saab pikalt seisnud, osaliselt lammutatud ja kehvas seisukorras sõidukeid ära anda tasuta. Kahe aasta pärast tuleb selliste sõidukite eest hakata maksma mootorsõidukimaksu.
Ringmajandusettevõtete liidu kriitika jäätmereformi osas on oma ärihuvide kaitsmine.
Eesti ringmajandusettevõtete liitu kuuluvad ettevõtted on skeptilised, et jäätmete omavalitsustele kuuluvates jäätmekäitluskohtades töötlemine aitaks kaasa nende ringlussevõtule.
Terav kriitika avalike pakendikonteinerite kaotamise kohta pani kliimaministeeriumi esialgses jäätmereformi kavas järeleandmisi tegema.
Aja jooksul on eurooplaste pakendijäätmete kogus aina kasvanud. Selle ohjeldamiseks võttis Euroopa Parlament vastu mitmekülgse pakendimääruse.
Loodusesse poetatud prügikuhja leidja peab valmis olema selleks, et tal tuleb üht ja sama infot edastada kaks korda kahele eri adressaadile – riigiinfo telefonile ja kohalikule omavalitsusele.
Eeldatavalt mais valmib eelnõu, mis keerab senisele jäätmekorraldusele mõned vindid peale ning paneb eramajade omanikud keerulise valiku ette: kas tellida viit liiki jäätmete jaoks konteinerid-prügikotid üksi või naabritega kahasse. Ning kindel on see, et teenus läheb kallimaks.
Tallinn tahab teha omaalgatuslikku jäätmereformi. Teised asjaosalised uue korraldusega ei nõustu (28)
Tallinna linnavalitsus sooviks teha pakendite liigiti kogumist tarbijatele senisest mugavamaks, aga toojavastutusorganisatsioonid tõmbavad plaanile pidurit, rääkis abilinnapea Joosep Vimm (SDE).
Raiskav suhtumine toitu läheb maailmamajandusele aastas maksma umbes triljon dollarit.
Teadusajakirjas Toxicological Sciences avaldatud uuringu autorid analüüsisid üle 60 platsenta koeproovi ja leidsid kõigist üliväikesi plastiosakesi.
Ringmajandus on võimalus parandada meie ettevõtete konkurentsieelist. Kolleegid opositsioonis, miks seisate sellele vastu?
Kuigi jäätmeid tuleb juba hea mitu aastat sortida, käib see siiski veel üle kivide ja kändude ning tekitab segadust - milline prügi siis millisesse konteinerisse ikkagi käib?
AS-i Eesti Keskkonnateenused juhilt Argo Luude andis Maalehe lugejatele nipi, kuidas tagada, et „biojäätise“ kamakas prügikonteineri külge kinni ei külmuks.
Kuigi loomade, seal hulgas lemmikloomade väljaheited on küll bioloogilised jäätmed, tuleb need paremate võimaluste tekkimiseni siiski panna segaolmejäätmete konteinerisse, teatab keskkonnaamet.
Konkurentsiameti 2023. aasta lõpus läbi viidud hinnauuring langetas jäätmeveo lisateenuste hinda 12 Eesti piirkonnas.
Poeketid kinnitavad, et tegelevad toidu raiskamise vähendamisega ja teema on oluline. Tarbijate huvi sooduspakkumiste vastu on märgatavalt suurenenud. Restoranides käib aga väga täpne arvutamine, sest tooraine on muutunud kalliks.
Samal ajal kui Euroopas minnakse plastprügi vältimiseks üle korduskasutatavatele nõudele, valis Tallinna jõuluturul toitlustanud Grilli Villi teise suuna: nende ühekordsed praetaldrikud ja supikausid saavad otsa koos einega!
Kuna rohkem inimesi otsib veganrõivaste alternatiive, võib nahk tunduda eetilise valikuna. Kuid need tükid, mis on sageli valmistatud fossiilkütustel põhinevast plastist, võivad avaldada suurt mõju keskkonnale.
Firma jõulupidu dekoreeriti 100 kuusepuuga. Ekspert: tuleks vältida väärtuslike puude raisku minemist (32)
„Ürituskorralduse rusikareegel on vältida ebavajalike asjade kasutusele võtmist,“ selgitas ringmajanduse ekspert Kadi Kenk, miks tasub kaaluta, kas ühe ürituse jaoks on tarvis nii suurt hulka kuusepuid.
Pudeleid peab seaduse järgi saama tagastada koos korgiga, kuid ometi leidub selliseid taarapunkte, kus on seda keelavad sildid. Kas taarapunktide töötajad ja kaupluste lepingupartner keelavad omavoliliselt pudelite tagastamist koos korkidega?
ONLINE-INTERVJUU | Ekspert: nii ei saa, et maksad rohkem ja väldid prügi sorteerimist (133)
Lisa oma küsimused loo kommentaariumisseEesti Päevalehe lugejate küsimustele seoses jäätmemajanduse ja selles toimuvate muudatustega vastab täna kell 13:00-14:30 kliimaministeeriumi ringmajanduse osakonna juhataja Sigrid Soomlais.
Kilest, paberist või puuvillast poekott – milline valik on keskkonnasäästlikum? Õige vastus võib tunduda ilmne, kuid paraku see nii ei ole.
ONLINE-INTERVJUU | Miks pean prügi sorteerima? Palju jäätmeveo hind tõuseb? Esita eksperdile oma küsimused (148)
Milline hakkab prügimajandus välja nägema pärast jäätmereformi? Esita selle loo kommentaariumis küsimusi kliimaministeeriumi ringmajanduse osakonna juhatajale Sigrid Soomlaisile.
Euroopa Liit soovib, et mahlad ja piimad hakkaksid senise kartongpakendi asemel olema plastikpudelites. Toidutootjad selle keskkonnasäästlikkusse ei usu, samuti eeldaks see neilt lisamiljoneid.
Ringmajanduse põhimõtteid järgides on ka suurfarmis võimalik hoida keskkonda, ja sõna otseses mõttes sõnnikust raha teha. Biogaasi tootmisse panustades saaks Eesti riik isegi astuda suuri samme julgeoleku kindlustamiseks – kõik võidaks!