Selle aasta esimese üheksa kuuga kogus Eesti Pandipakend kokku ja suunas ringlusesse 263 miljonit ühekordse kasutusega pandipakendit. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga tagastasid keskkonnateadlikud tarbijad 2 miljonit pandipakendit rohkem.
EL karmistas reovee käitlemise nõudeid. Väiksemate asulate majapidamised tuleb peagi ühendada reoveekogumissüsteemidega (18)
Euroopa Liidu Nõukogu kiitis eile heaks uue asulareovee puhastamise direktiivi, mis seab rangemad nõuded veekaitse ja keskkonnastandardite tugevdamiseks.
Uus eelnõu toob koduaeda neli konteinerit, mille tühjendamist hakkab korraldama kohalik omavalitsus.
Ringmajanduse ekspert Kadi Kenk ütleb, et elektroonikaseadmete kogumine on uue aja haigus, mis haarab kodudes enda alla aina rohkem väärtuslikku ruumi. Seda tendentsi kinnitab Norstati uuring, millest selgus, et üle poolte eestlaste on jätnud oma eelmise nutitelefoni lihtsalt koju seisma.
Eesti elanike prügile pole enam vedajaid. Eelviimane suur vedaja näitab turult lahkumise soovi (242)
Eesti prügiveoturgu ähvardab monopoliseerumine. Jäätmete veoks ja käitlemiseks korraldatavad hanked on muutunud nii keeruliseks, et tihtilugu on neil osalema valmis vaid üks ettevõte.
GALERII | Maardus avatud tehas aitab ehitusprügi uuele eluringile saata. Minister loodab, et riik hakkab vähem ehitusjäätmeid tootma (9)
Eile avatud käitlustehas sorteerib ehitus- ja lammutusjäätmeid ning vajaduse korral ka segapakendeid. Seal toodetakse jäätmekütust ning materjale suunatakse taaskasutusse ja ringlusse.
Ringmajanduse eksperdid püüavad Impact Day paneelis leida lahendusi väljakutsele, mida tekstiilijäätmete kogumine ja ümbertöötlemine Euroopale pakuvad.
Gaili Eding: kuidas teised riigid saavad oma prügi sorteeritud ja mis Eestil viga on, et meie ei saa? (291)
PÄEVA FOOKUS | Jah, ka taanlastel on arenguruumi, aga kindlasti on meil Põhjamaade naabritelt palju õppida - nad teevad vähemalt midagigi.
Samal ajal kui Eesti riik alustas fosforiidi testpuurimistega Lääne-Virumaal, sai Eestiski tegutsev keskkonnaettevõte Ragn-Sells loa ehitada Saksamaale tehas, kus hakatakse fosforit välja võtma reoveesetetest.
Tuleva aasta algusest peavad kõik Eesti omavalitsused korraldama lisaks biojäätmete, metalli, klaasi jms ka tekstiilijäätmete liigiti kogumist. Kuigi jäänud on ainult kolm kuud, pole kõigis omavalitsustes veel selge, kuidas tekstiili kogumist korraldama hakatakse, ning veelgi enam – mis neist kokku ...
Riigimetsa prügistamine ei näita vähenemise märke. Enim prügi on tänavu metsa alt ära koristatud Harjumaal.
Mis toimub? Tallinn võtab postiprügikastide asemel ikkagi kasutusele liigiti kogumist välistavaid prügikaste (70)
Abilinnapea sööb oma sõnuTallinna abilinnapea Pärtel-Peeter Pere lubas pärast elektripostide külge kinnitatud prügikastide lepingute lõppemist võtta kasutusele uued ja prügi liigiti kogumist võimaldavad kastid – tegelikult hangib linn ka nüüd täiesti tavalisi prügikaste, kus kogu sodi ühtekokku keeratakse.
18. juulil jõustuva määrusega keelab Euroopa Liit hävitada müümata jäänud rõivaid, rõivaaksessuaare ja jalatseid. Uuest aastast tuleb tekstiilijäätmed sorteerida eraldi.
„Selle asemel, et võtta kindad käest ja teha telefoniga foto ning saata see oma ettevõttele, oleks võinud ju paari sekundiga tõsta probleemse koti pakendikonteinerist olmejäätmete konteinerisse,“ pahandab Tartus asuva korteriühistu juhatuse liige Ragn-Sellsi jäätmeveo üle.
Ossipenko sai aastaid Uikala prügilat juhtida hooletult ja koonerdades. Keskkonnaamet vaatas jõuetult pealt (225)
Peale arvukate prügipõlengute on Uikala prügilast loodusesse voolanud teadmata koguses saastunud vett. Selle mõju loodusele ei pruugi me kunagi teada saada.
Juulis kehtima hakkav seadus, mille järgi peab ka pärast pudeli avamist jääma kork selle külge, on jaganud kasutajad kahte leeri: ühed peavad seda geniaalseks ja teised – paraku näib, et pisut suurem seltskond – kiruvad uut lahendust maapõhja.
Valitsusel on plaanis suur jäätmereform, aga riiklikku kava lugedes kerkib rohkem küsimusi kui vastuseid. Samuti on segane, mis probleemi üldse lahendama asutakse.
Ringmajandusettevõtete liidu kriitika jäätmereformi osas on oma ärihuvide kaitsmine.
Eesti ringmajandusettevõtete liitu kuuluvad ettevõtted on skeptilised, et jäätmete omavalitsustele kuuluvates jäätmekäitluskohtades töötlemine aitaks kaasa nende ringlussevõtule.
Terav kriitika avalike pakendikonteinerite kaotamise kohta pani kliimaministeeriumi esialgses jäätmereformi kavas järeleandmisi tegema.
Aja jooksul on eurooplaste pakendijäätmete kogus aina kasvanud. Selle ohjeldamiseks võttis Euroopa Parlament vastu mitmekülgse pakendimääruse.
PUUST ja PUNASEKS | Kõige olulisemad reeglid, mida peab järgima jäätmekogumisel (112)
Lisatud graafik!Jäätmekogumisel on paika pandud reeglid, millest iga Eesti elanik peaks olema teadlik. Panime kokku kõige olulisemad jäätmekogumise nõuded, mida peab täitma.
Rehvide taaskasutusorganisatsioon Estonian Tire Recycling (ETR) viis sel nädalal läbi keskkonnaaktsiooni, mille käigus koristati Raplamaal Mäeperes aastaid seisnud rehvihunnikud. Hinnanguliselt koguti kokku ja suunati käitlemisele 2000 vanarehvi.
Kliimaministeerium saatis täna avalikule konsultatsioonile jäätmeseaduse muutmise eelnõu. Reformi eesmärk on suurendada jäätmete ringlussevõttu.
Hiljuti vastu võetud seadus on oluline samm säästlikuma veekasutuse suunas Eestis.
Teadusajakirjas Toxicological Sciences avaldatud uuringu autorid analüüsisid üle 60 platsenta koeproovi ja leidsid kõigist üliväikesi plastiosakesi.
Ringmajandus on võimalus parandada meie ettevõtete konkurentsieelist. Kolleegid opositsioonis, miks seisate sellele vastu?
Kuigi jäätmeid tuleb juba hea mitu aastat sortida, käib see siiski veel üle kivide ja kändude ning tekitab segadust - milline prügi siis millisesse konteinerisse ikkagi käib?
AS-i Eesti Keskkonnateenused juhilt Argo Luude andis Maalehe lugejatele nipi, kuidas tagada, et „biojäätise“ kamakas prügikonteineri külge kinni ei külmuks.