Sisuturundus
Miljon miksi metsanduses

Juba aastaid toimub metsamajandamise teemal ühiskonnas terav vaidlus. Osa muretseb, et mets saab kohe otsa; teised usuvad, et mets on hoitud ja heades kätes; ning kolmandad on teemast väsinud. Miks siis ikkagi on keeruline leida vastuseid korduvatele küsimustele? Miks on vaja metsa majandada ja miks...

Looduslik soo kui omaette ökosüsteem suudab siduda umbes tonni süsinikku hektari kohta aastas, mis võiks Eesti süsinikubilansile anda kõva täienduse. Kuid kõigepealt peavad meie ametnikud ja teadlased selles ka Euroopa Komisjoni veenma.

Ain Alvela

Pulmapidu väikesele eksklusiivsele seltskonnale algab juba hommikul kell 6. Kogenud jahimehena teab Raplamaa metsamees Taavi Ehrpais, kus põtrade jooksuajal nende tegemistele kontvõõrana peale sattuda. See on üks enam kui 50st metsarahvapäeva sündmusest.

Mari Kartau

„Tänapäevased lapsed on targad,“ ütleb loodusõpetaja Pille Udam. „Loodusharidusele on viimastel aastatel palju tähelepanu pööratud ja meie lapsed on sellest palju võitnud. Algteadmisi metsas käimise kohta ei ole enam suurt vajadust üle korrata.“

Mari Kartau

Pea 15 aasta eest, mil mu loodusteadmiste pagas oli veel küllalt ahtake, jagus seninägematuid hetki pea igasse käiku. Metsa ja selle elanike osas oli mu silmaring väga kitsas ja seetõttu ajas esimene kord, kui kuulsin metsa poolt õõnsa kõlaga häälitsust ‘’huu-hu, hu-huu’’, ärevile.

Karl Adami