HIIUMAA RAIEKAOS | RMK uued selgitused tekitavad üha uusi küsitavusi (99)
Michal: tööd peavad muutuma digitaalselt jälgitavaks

Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) tellimusel Hiiumaal asuval looduskaitsealal raietöid teinud OÜ Tekamer võttis uue info kohaselt loata erinevatel trassidel metsa maha kokku ligi kilomeetri jagu, ent ettevõtte põhjenduste põhjal tekib tunne, et giljotiin mässas metsas ilma igasuguse sihita.

Aivar Pau

Üle tuhande inimese kogunes RMK istutuspäevale. On ka firmasid ja asutusi, kust käiakse metsa istutamas, et midagi tähistada või meeskonnatunnet kasvatada.

Mari Kartau

Varbola lasteaed-algkool on Märjamaa vallas kõige pisem kool, kus õpib neljas klassis üheksa last. Siiski pole neil erinevalt paljudest teistest väikestest suurt sulgemishirmu seni olnud.

Mari Kartau

„On oluline, et Eestimaal antakse metsanduslikku akadeemilist haridust ehk õpetatakse metsandusprotsesse pikalt ette nägema,“ ütleb RMK pikaaegne metsandusjuht. „Need ei muutu ka siis, kui riigikord või riigimetsanduse struktuur mingeid jõnkse teevad.“

Mari Kartau

Aprilli keskpaigast alates on Eesti metsades raierahu, mis kestab kaks ja pool kuud. Riigimetsas on seda peetud alates 2002. aastast, erametsades on teist aastat raied teravdatud tähelepanu all linnurikkaimaks loetavates metsades.

Mari Kartau

Et saada metsadebatt kännu tagant lahti, on vajalik, et osapooled mõistetest ühtmoodi aru saaksid. Eesti Maaülikooli metsateadlased andsid selle hüvanguks välja leksikoni.

Mari Kartau

Märkasin möödunud kevadel salka sabatihaseid, kes mitme nädala jooksul külastasid vahtrapuid iga paariteist minuti tagant. Küllap käisid vahepeal otsimas putukaid ja lülijalgseid ning seejärel rüüpasid peale magusat.

Karl Adami
METSANDUSE AJALUGU | Metsaraiumise kõrgpunkt oli sõja ajal
METSALEHT | RAIETE INTENSIIVSUS EESTIS LÄBI AJA, II osa

On levinud arvamus, et metsade majandamine on muutunud aina intensiivsemaks. Kui mõõta intensiivust raiutud puidukogustes pindalaühiku kohta, siis selgub, et vähemalt riigimetsade puhul see päris nii ei ole.

Toivo Meikar