17.03.2025, 14:30
„Sellised vead pole aktsepteeritavad.“ Kuressaare 2023. aasta kevade veereostuse põhjustas ehitaja hooletus
(75)TalTechi teadlaste tehtud ekspertiisi tulemus näitas, et 2023. aasta mais Kuressaares üle 50 inimese haiglasse viinud joogivee fekaalreostus sai alguse ehitustööde käigus lõhutud torust.

Nii 2023. aasta mais kui ka sama aasta septembris olid Kuressaare kauplustes joogiveeriiulid hõredad, sest kraanivesi oli tugevalt reostunud.
FOTO:
Saaremaa vallavanem Mikk Tuisk ja ekspertiisi eestvedaja, Tallinna tehnikaülikooli linna veesüsteemide professor Ivar Annus rõhutasid, et ekspertiisi eesmärk ei olnud leida süüdlane. Uuring tehti, et mõista, mis juhtus ja kuidas edaspidi selliste tagajärgedega õnnetusi vältida.
Oled juba tellija?