Eestisse kavandatakse lähikümnendeil sadu uusi tuulikuid, seega peab meil olema tarkust nende asukohad valida selliselt, et veel säilinud loodus, sealhulgas linnud, ülemäära ei kannataks.
Viimastel aastatel on Eesti ja Läti metsade seisukord halvenenud ning intensiivse raietegevuse tõttu on meie metsad hakanud süsiniku sidumise asemel seda heitma. Uus raport osutab, et üks olulisi tegureid selles protsessis on Taani suurenenud puidupõhise biomassi tarbimine, mis on toonud kaasa ulatu...
Emajõe veetase on ületanud kriitilise piiri ja jõudnud ka Emajõe luhale plaanitava Uus-Tähtvere uuselamurajooni alale.
Turbamuldadega metsi loetakse kliimapoliitikas „pahadeks poisteks“, ütleb professor Annamari Laurén. • Soode taastamine võib suurendada kliimaemissioone kuni saja aasta jooksul. • Kui arvestada puude kasvu, toimivad kuivendatud soometsad süsiniku sidujatena. • Tootlikul metsamaal soode taastamin...
Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) koostöös maa- ja ruumiametiga kuulutas läinud aasta detsembris välja oksjoni, millega riik soovib tuuleenergia arendajate käsutusse anda ühtekokku 8940 ha maad, kuhu saaks rajada 152 tuulikut võimsusega ligemale 1100 MW.
Ulatuslik naftareostus Soome lahes on vaid aja küsimus. Kulukas ja keeruline reostustõrje tuleks Eestil esialgu ise kinni maksta (142)
Reostuste ennetamiseks vajavad varasemast enam tähelepanu ka merepõhjas olevad vanad vrakid, mille kütusepaagid on lekkima hakanud.
Erinevate looduskaitsepiirangute ning eriti kiirkorras kehtestatud Natura metsaelupaikade puhul on seni valukohaks olnud, et maaomanik saab neist teada viimasena. Nüüd püüab riik asja parandada, aga esialgu tekib segadust aina juurde.
Kliimaministeerium saatis täna justiitsministeeriumile kooskõlastamiseks seadusemuudatused, millega tõuseks juriidiliste isikute trahvimäärad, seataks reeglid istandike rajamiseks ja antaks keskkonnaametile ülesanne hoida stabiilselt kaitse all 30% maismaad.
Riik püüab siit ja sealt otsast korraldada Natura 2000 süsteemis toimuvat looduskaitset, et rahuldada nii Euroopa Komisjoni kui maaomanikke. Esialgu tekitavad astutud sammud pigem segadust.
Kuigi üks korralik okaspuu-segamets on koduks oravatele kogu aasta vältel, kostuvad nende askeldamised ja käbide krõbistamised minu meelest paremini ära just talvise rahu ajal.
Kuigi kohaliku tasandi hundisaagad ei näi niipea lõppevat, tuli nüüd Euroopa Kohtu juristilt seisukoht, et Eesti on huntide kaitsmise ja küttimise kohta õigeid otsuseid langetanud.
Lõppevast metsandusaastast jääb sõelale eelkõige seadusekobar, mida ametnikud hakkasid nimetama metsareformiks.
Kliimaministeeriumis ettevalmistamisel olevatele metsanduse ja looduskaitse seaduse eelnõudele on tagasisidet laekunud rohkesti, seejuures väga palju vastassuunalisi ettepanekuid, mis näitab suurt ühiskondlikku huvi ja valukohti.
Eesti vaidlustas* Läänemere heitenormid ja soovib arendada avamerekalandust, mis suurendaks heidet veelgi (44)
20.12.2024 lisatud kliimaministeeriumi täiendav kommentaar.Reoveest fosfori eraldamine vähendaks saastet ja kaevandustest sõltumist. Ettevõte: kõik oleneb regulatsioonidest (10)
Põletatud reoveesettest fosfori eraldamine vähendab ringlusesse jõudvate saasteainete hulka, aga ka sõltuvust Marokost ja Venemaast, sest suur osa fosforit tuleb EL-i sealsetest kaevandustest. Kuigi ministeeriumi sõnul tõuseks Eestis selle lahenduse kasutuselevõtu korral liialt veeteenuste hind, ole...
Euroopa Komisjoni algatatud rikkumismenetluse tõttu muudeti kaitsekord paljudes metsaelupaikades rangemaks. Elupaiku on vaja kaitsta, kuid seda tuleb teha seaduse järgi, leiab õiguskantsler.
Tallinna Halduskohus peatas hundijahi kohtumenetluse ajaks. Kohtu hinnangul ei ole Keskkonnaameti korralduses huntide küttimiseks hinnatud hundi kaitsestaatust riiklikul tasandil ning seda on peetud vastuolus olevaks Euroopa Liidu õigusega.
Läänemere olulisusele tähelepanu juhtivad eksperdid arutlevad, mida saame oma kodumere päästmiseks teha.
Kuigi Eestis läheb ilvestel hästi, ei ole Keskkonnaameti hinnangul nende küttimine põhjendatud. Erandina saab taotleda nuhtlusisendite küttimislube ka ilveste puhul.
Eestis plaanitavad suured puidukeemiatehased vajavad igal aastal miljoneid tihumeetreid puidumaterjali. Kuigi RMK on pakkunud nende projektide jaoks müüki 0,7 miljonit tihumeetrit paberipuitu, jääb sellest ilmselgelt vajaka.
Hoolimata sellest, et metanoolitehase ehitamine Pärnusse on veel täiesti lahtine, plaanib riik vaid algse idee peale tehase ehituseks võõrandada maa-ala, millel praegu asuvad puhkemets ja vääriselupaigad, kirjutab looduskaitsja Farištamo Eller.
Kliimaminister Yoko Alender esitas ettepaneku jätta Riigimetsa Majandamise Keskusele (RMK) määratav järgmise aasta optimaalne uuendusraie pindala samaks 2024. aastaga.
Poole sajandiga on euroopa angerja (Anguilla anguilla) populatsioon vähenenud üle 90%. Eestis on see näitaja ligi 98%. Kõikjal maailmas on liigi säilimine kriitiliselt ohustatud ja seda inimeste pärast.
Paisude likvideerimine on kalade jaoks parim lahendus, kuna lubab neil vabalt liikuda, kirjutab maaülikooli kalateadlane.
Märkimisväärsemgi kui raadamismääruse rakendamise edasilükkamine on uue, riskivabade riikide kategooria kehtestamine. Eestil on lootus selle kaudu pääseda leebemate nõudmistega.
Vihula paisu likvideerimine on aastaid raha taha kinni jäänud. Mures kalateadlased utsitavad riiki tagant (26)
Eesti maaülikooli ja Tartu ülikooli mereinstituudi teadlased soovitavad riigil kiiremas korras Vihula III pais ära osta ja see likvideerida, et vältida süvenevaid kahjusid kalastikule.
Tallinna ringkonnakohus tühistas vabariigi valitsuse korralduse, mis andis nõusoleku Jägala jõel asuva Linnamäe hüdroelektrijaama vee paisutamiseks ja elektri tootmiseks.
Kohalikke elanikke kaasatakse riigimetsa majandamisesse nüüd uue nime all ja värskendatud viisil. Omavalitsused saavad suurema rolli ja asulalähedased metsad nimetatakse kogukonnaaladeks. Õigusselgust oleks aga vaja veelgi rohkem.
EL karmistas reovee käitlemise nõudeid. Väiksemate asulate majapidamised tuleb peagi ühendada reoveekogumissüsteemidega (52)
Euroopa Liidu Nõukogu kiitis eile heaks uue asulareovee puhastamise direktiivi, mis seab rangemad nõuded veekaitse ja keskkonnastandardite tugevdamiseks.
Tallinna Halduskohus otsustas peatada keskkonnaameti korralduse, millega kuulutati 1. novembrist välja hundijahi hooaeg ja anti jahimeestele luba maha lasta 90 hunti.