Nii mõnedki algajad seenesõbrad on imestanud, pannes korvi kenad kollased või punased puravikud ja leides sealt kojujõudes sinised või suisa mustad seened. Ei maksa ehmuda, see on paljude seente täiesti normaalne käitumine ja võib seenelisele isegi kasulik olla.

Mari Kartau

Puidul elavad seened polüpoorid on võtmelise tähtsusega metsalooduse elurikkuse jaoks, kuid paljud neist on ohustatud. Soome teadlased on leidnud viisi, kuidas puud polüpoorse seeneniidistikuga nakatada, vahendab portaal forest.fi.

Mari Kartau
VIDEOD JA FOTOD | Ulatuslik solgireostus Harjumaal Liikva külas (17)
Reostust põhjustavate ettevõtete omanik nõuab vallalt raha

Harjumaal Harku vallas Liikva külas asuva Otsa-Mikko elamurajooni majade köökidest, pesuruumidest ja WCdest pärinev reovesi voolab juba aastaid puhastamata kujul otse loodusesse ning aidanud pole ei keskkonnaameti trahvid ega vallavalitsuse erinevad koosseisud.

Aivar Pau

Kliimaministeerium teeb ettepaneku lisada maapõueseadusesse üleminekusäte, et viia 2001. aastast muutumatuna püsinud riigimaade kaevandamiseks kasutamise tasu järk-järgult kooskõlla maade muutunud väärtusega. Ühtlasi tähendab see, et kaevandamistasud tõusevad mitu korda.

Kadri Sildmets

Kliimamuutus toob kaasa põudade sagenemise ja tugevnemise, üha karmimad põuad võivad aga liiga teha meil ja Euroopas enim levinud ja metsanduslikult olulisimatele okaspuuliikidele – harilikule männile ja harilikule kuusele.

Jürgen Aosaar
Metsast saab puitu nii palju kui vaja ka nii, et mets jääb alles (5)
KONKURSI „PARIM METSAMAJANDAJA 2023“ KANDIDAAT

Selles Hiiumaa mustikametsas saab tõepoolest püsimetsandust arendada. Eriti kui endal on just parasjagu nii vähe materjali vaja, et ehitada palkmaju ning teha restaureerimistöid. Just sellega Rein Jürimäe Hiiumaal ongi 24 aastat tegelenud.

Mari Kartau
Noor mees rajas paari aastaga saja-aastase tammiku (6)
KONKURSI „PARIM METSAMAJANDAJA 2023“ KANDIDAAT

Esialgu oli Janar Jaaniste metsasiil läbipääsmatu rägastik, polnud näha 10 meetri kauguselegi ja liikuda seal oli võimatu. Peamiselt kasvasid seal vanad kuused, millest suur osa oli vanadussurma surnud ja mis veel elus, selle võttis ürask. Praeguseks on samasse koha nagu imeväel kerkinud muljetavald...

Mari Kartau