Eestil tuleb 2050. aastaks renoveerida pool oma korterelamufondist, mis tähendab reaalsuses 14 000 hoone uuendamist. Eksperdid nii avalikust kui ka erasektorist rõhutavad, et energiatõhususe kõrval tuleb mõelda ka hoonete ruumikvaliteedi tõstmisele. Viimase tõttu nähakse renoveeritud hoonetes uusare...

Kadri Sildmets

Eesti Arhitektide Liidu kliimaseminaril „Kes on kliima arhitekt?“ kerkis arutelu, kas puidust hoonete ehitamine on ikka nii süsinikneutraalne, nagu oleme viimasel ajal uskunud. Kahe riigigümnaasiumi hoone süsiniku jalajälje mõõtmisel selgus, et olukord nii mustvalge ei ole.

Kui varasema versiooni kohaselt pidi automaksu ühe osana registreerimistasu maksma ainult väljastpoolt Eestit ostetud sõiduki eest, siis nüüd on rahandusministeerium esitamas muudatust, mis laiendab registreerimistasu ka Eestist ostetud kasutatud sõidukitele.

Tanel Raig
Pärtel-Peeter Pere lumeuputusest: järgmiseks päevaks ei saagi plats puhas olla (580)
Tallinlane: Piritalt tulles on tee lumeputru täis.

Keset ööd hakkas sadama lund, mis näiteks Tallinna liikluses põhjustab siiani parajat segadust. Kommunaalvaldkonna eest vastutav abilinnapea Pärtel-Peeter Pere kirjeldas, kuidas lumekoristus käib täistuuridel. Ta ise täheldas tööle jalutades, kui palju vaiksem linnaruumis on.

Karoliina Vasli