Osalemiseks tuleb esitada haarav 5-minutiline ingliskeelne kõne video formaadis. „Ootame osalema kõiki, olgu tegu ettevõtja, tudengi, tippeksperdi või pühendunud aktivistiga - oluline on tahe luua muutusi ja kuulajaid sütitada oma ideedega. Seejuures eelnev avaliku esinemise kogemus ei ole tingimata vajalik.“ selgitas Kangro.

Visulaane praktik ja hariduse innovaator, eelmise aasta konkursi võitja Kati Orav rääkis, et teda motiveeris osalema eeskätt võimalus oma olemasolevat sõnumioskust lihvida ja kõneoskust treenida. „Algajatel kõnelejatel ei teki just tihti olukordi, kus on võimalik nii suure rahvahulga ees end proovile panna ning edastada oma sõnum otse sihtrühmale. See on harukordne võimalus, millest tasub kindlasti kinni haarata, sest kaotada pole tõepoolest mitte midagi. Iga kogemus ja väljakutse viib meid lähemale oma unistustele - mugavustsoonis maailma paraku ei muuda,“ innustas Orav konkursist osa võtma.

Konkursi võitja saab vähemalt 1500 euro suuruse auhinnaraha. Kui üritusele tuleb rohkem kui 1500 osalejat, lisandub auhinnarahale 1 euro iga osaleja kohta (näiteks, kui Impact Day'l osaleb 1720 inimest, on auhinnaraha 1720€). Lisaks saab võitja mentorsessiooni kommunikatsiooniettevõttelt Miltton New Nordics ning võimaluse esineda oma kõnega Impact Day pealaval. Kõik finalistid saavad ka avaliku esinemise koolituse SpeakSmartilt ja Milttonilt. Üks finalistidest saab eriauhinna President Kaljulaidi Fondilt. Kandideerimisperiood lõppeb 3. septembril nind poolfinaalid toimuvad terve septembri vältel. Võitja astub lavale 6. oktoobril paarituhande inimese ees.

Lisainfo leiad SIIT

Impact Day on Baltikumi suurim jätkusuutlikkuse festival, mis toimub 5.-6.oktoobril Tallinnas ning kus osaleb üle 2000 külalise ja pea 150 esinejat, kes astuvad üles kolmel laval. Mõjukõneleja konkurssi korraldab Miltton New Nordics koostöös SpeakSmartiga ning toetab President Kaljulaidi Fond.