Piirang hõlmab kõiki sünteetiliste polümeeride osakesi, mis on alla 5 mm läbimõõduga, orgaanilised, lahustumatud ja lagunemiskindlad. Eesmärk on võimalikult paljude toodete puhul vähendada tahtlikult lisatud mikroplasti heidet. Piirang alla kuuluvad näiteks:

  • tehismaterjalist spordipindade jaoks kasutav graanulitest täitematerjal, mis on suurim tahtlikult lisatud mikroplasti allikas keskkonnas;

  • kosmeetikatooted, kus mikroplasti kasutatakse mitmel otstarbel, näiteks koorimiseks (mikrokuulid) või konkreetse tekstuuri, lõhna või värvuse saamiseks;

  • detergendid, riidepehmendid, särapulber, väetised, taimekaitsevahendid, mänguasjad, ravimid ja meditsiiniseadmed ning veel palju muud.

Toodetele, mida kasutatakse tööstusaladel või millest kasutamise ajal mikroplasti ei eraldu, tehakse müügikeelust erand, kuid nende tootjad peavad esitama juhised selle kohta, kuidas toodet kasutada ja kõrvaldada, et mikroplast keskkonda ei satuks.

Esimesed keelud, näiteks lahtise särapulbri ja mikrokuulide keeld, hakkavad kehtima 20 päeva pärast piirangute jõustumist. Muude toodete suhtes jõustub keeld hiljem, et oleks aega töötada välja alternatiive. Näiteks kosmeetikatoodete puhul on üleminekuperiood 4-12 aastat, spordiväljakute puhul 8 aastat.