Ametnike sõnul sai tulekahju alguse äikesetormist, mis eskaleerus kolmapäeval - tulekahju oli Jasperi linnast viie kilomeetri kaugusel, kui võimsad tuuled kandsid selle vähem kui 30 minutiga linna suunas.

Kuigi surmajuhtumitest ei ole teatatud, on umbes 20 000 turisti ja 5000 elanikku populaarsest turismisihtkohast pagenud.

Kohalike ametkondade teatel ulatusid leegid Jasperis 122 meetri kõrgusele ja liikusid 15 meetrit minutis. Põlenud infrastruktuuri täpne hulk on veel ebaselge, kuid Alberta peaminister Danielle Smith ütles pressikonverentsil, et Jasperi hoonetest on potentsiaalselt hävinud 30-50%.

Kuigi surmajuhtumitest ei ole teatatud, on umbes 20 000 turisti ja 5000 elanikku pagenud Alberta provintsi mägisest piirkonnast, mis on väga populaarne turismisihtkoht.

Vähemalt 400 tuletõrjujat kogu maailmast liitub lähipäevil jõupingutustega, et aidata tulekahjude vastu võidelda, sealhulgas 100 Mehhikost, 200 Lõuna-Aafrikast ning 100 Austraaliast ja Uus-Meremaalt.

Jasperi linnapea Richard Ireland ütles meediale, et metsatulekahju on „laastanud meie väikest, tihedalt seotud mägikogukonda“.

Briti Kolumbias Barkerville’i ajaloolise linnakese lähedal puhub metsatulekahjudest suitsu.

Põlengud räsivad Põhja-Ameerikat

Alberta läänepoolse naaberprovintsi Briti Kolumbia provintsis on süttinud üle 400 metsatulekahju ja välja on antud kümneid evakuatsioonikorraldusi.

Ameerika Ühendriikide California osariigis on kontrollimatult leviva Parki tulekahju tõttu sunnitud oma kodudest lahkuma üle 3000 inimese. Ka Oregoni, Montana ja Utah’ osariikides jätkub metsatulekahjude ohjeldamine.

Tulekahjude üldine arv on viimase kahe aastakümne jooksul kogu maailmas vähenenud, kuid teadlaste sõnul võib kliimamuutus tuua maailma põhjapoolsete piirkondade metsadesse rohkem äikest, mis suurendab ka metsatulekahjude ohtu.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena