Augustis tegevust alustanud Rohetiigri algatus koondab praegu ligi 50 ettevõtet, kes soovivad tagant lükata Eesti majanduse rohehüpet, eeskujuks kunagine Tiigrihüpe tehnoloogiasektoris. Aasta lõpuks plaanitakse enda tiiva alla koondada vähemalt 250 ettevõtet, et vähendada koos majanduse keskkonnamõju. Ettevõtetega koos soovib Rohetiiger välja selgitada ka peamised Eesti seaduste kitsaskohad, mis takistavad organisatsioone praegu jätkusuutlikumalt käitumast.

„Oleme harjunud mõtlema, et teeme rohelise kontori, sorteerime prügi ja vaatame, millistest nõudest me sööme ja joome – siis olemegi juba jalajälge vähendanud ja tublid. Tegelikult asub enamiku organisatsioonide ja ettevõtete mõju hoopis kuskil mujal,” rääkis Rohetiigri asutaja Eva Truuverk.

Rohetiigri eesmärk on juhtida süsteemset muutust. „Näiteks õigusbüroo mõju pole see, kui mitu ühekorratopsi ta päeva jooksul kontoris ära kasutab, vaid tema päris keskkonnamõju on selles, milliseid organisatsioone ta teenindab ja milliseid lepinguid ta oma klientidele koostab,” kirjeldas Truuverk.

Edasi lugedes saab muu hulgas teada, milline võiks olla keskkonnasõbraliku kodu mudel ja millisena nähakse tulevikulinna.