Eestlased viskavad igal aastal prügikasti 164 miljonit eurot
Kristjan Peäske ja Anett Kislov on mõlemad seotud targa ja jätkusuutliku toidutarbimisega. Kristjan jälgib põhimõtet toitu mitte raisata nii kokana, catering teenusepakkuja kui ka pereinimese ja kodanikuna. ResQ Club - rakendus, mille Eesti turu juht on Anett, pakub inimestele võimalust kauplustest ning toitlustusasutustest „päästa“ toitu, mis muidu kuuluks äraviskamisele.
Eestis tekib aastas ligi 167 000 tonni toidujäätmeid, millest omakorda umbes poole moodustab raiskuläinud toit. See on reaalne kogus, millele saab isegi rahalise numbri külge panna: 164 miljoni euro väärtuses raisatud toitu. See on meeletu kogus, mida polegi ilmselt võimalik õigustada. Küll on võimalik seda olukorda muuta.
Põhjus, miks inimesed toitu raisku lasevad on Peäske ja Kislovi sõnul kontakti ning austuse puudumine toitu ja söödavasse: kõik on alati kaupluses olemas, me ei näe selle kasvatamisel ise vaeva ja toit justkui lihtsalt on.
Kuidas saaks kõik ise neid numbreid mõjutada positiivsemas suunas? Kuidas mõelda targalt eelseisvatele pühadele? Mida me sellest võidaksime ja kuidas me muudaksime lisaks enda elukvaliteedile ka maailma looduse tervist? Sellest räägivadki Anett ja Kristjan.