VAATA | Kas Tallinn toetab innovatsiooni? Vastus on jah!
(12)Rohelist pealinna Tallinna võib pidada ka innovatsiooni pealinnaks. Näiteks konkurss Tallinnovation annab igal aastal linna ettevõtetele võimaluse kandideerida linna toetusele, et oma uuenduslikke ideid Tallinnas ka ellu viia.
Seekordsed stuudiokülalised Andres Maser Fibenolist ja Riho Antsmäe Ibiotist on ühel meelel, et Tallinn on innovaatiline linn. Mõlemad mehed esindavad ettevõtteid, mis osalenud ning saanud pärjatud Tallinna ja Tehnopoli korraldataval ühisel innovatsioonikonkursil Tallinnovation, kuid lisaks sellele on mõlemad veendunud, et Tallinnast paremat kohta oma toodete testimiseks pole. „Võrreldes teiste linnadega maailmas on asjaajamine Tallinnas palju lihtsam ja mul on alati hea meel Tallinnas tagasi olla,“ ütleb Riho Antsmäe.
Suures pildis avavad erinevad Tallinnas ellu kutsutud projektid meeste hinnangul uksi ka mujal välismaal ning kellele ei kuluks ära Tallinnovationil võidetav rahasumma.
Lisaks Tallinnovationile algatas Tallinn rohelise pealinna aastal ka programmi Test in Tallinn, mille kaudu saavad ka välismaised ettevõtted Tallinnas oma innovaatilisi ideid katsetada.
Sel korral räägimegi saates innovatsioonist, kuidas see linnades elu muudab ja mida sellega saavutada soovitakse.
Näiteks on sadakond jäätmemahutit Tallinnas tänu iBiotile digitaliseeritud, see vähendab jäätmete kogumise keskkonnajalajälge, ca 65%, see on aastas Tallinna jaoks ca 180 tonni CO2.
Fibenoliga koostöös valmis Ülemiste keskuse parkimisplatsil kaks roheasfaldi lõiku – asfalti keskkonnajalajälge vähendati 85%, pannes selle sisse ligniini ja kasutades biokütust