Vaata, mida Tallinn Euroopa rohelise pealinna aastal teinud on
(28)Tiitel Euroopa roheline pealinn 2023 andis Tallinnale võimaluse katsetada uusi keskkonnasõbralikke lahendusi ning algatada keskkonna- ja kaasamisprojekte ning hoida keskkonnateemasid fookuses, panustades nii linna end kui linnaelanike mõtteviisi muutusesse.
Muudatused ja muutused linnaruumis võtavad aega – rohelise pealinna aasta aitas aga Tallinnas kiirendada juba käima lükatud algatusi ning võimaldas katsetada uudseid rohelahendusi linnaruumis nagu näiteks projektis „Rohejälg“ taktikalise urbanismi sekkumisi – neist kõige silmatorkavam Raekoja platsi suvepark –, aga ka suurte puude ümberistutamist või niitmata jätmist.
See aasta tõi rohkem võimalusi elanike kaasamiseks, alates „Loome koos“ toetusest ja lõpetades esmakordselt korraldatud rohelise pealinna rahvakoguga.
Euroopa rohelise pealinna aasta tõi suurüritustele nagu noorte laulu- ja tantsupidu korduskasutatavad nõud, vähendades nii mitmeid tonne jäätmeid, ja kiirendas ringmajanduskeskuste ja parandustöökodade loomist.
See aasta kutsus linlasi rohkem märkama ka elurikkust meie ümber ja hoolitsema meie elukeskkonna eest, näiteks Läänemere kampaaniaga Save Our Sea või elurikkuse talgute programmis.
Rohelise pealinna aastal pööras Tallinn rohkem tähelepanu hoonete energiatõhususe tõstmisele – linn asutas Utilitasega ühisettevõtte, mis keskendub mh merevett kasutava taastuvenergia lahenduste väljatöötamisele, et tagada tallinlastele energia varustuskindlus ja toasooja hinna stabiilsus. Ühtlasi on tegemist sammuga, mis aitab Tallinnal liikuda süsinikuneutraalsuse suunas.
Tallinn võõrustas Euroopa rohelise pealinna aastal välisdelegatsioonides ligi 500 inimest, suurendades Tallinna nähtavust rahvusvahelisel areenil. (Rohe)innovatsioon ja kaasamine aitavad Tallinnal jõuda rohelisest pealinnast roheliseks maailmalinnaks.
Loe rohkem siit: https://greentallinn.eu/