See aga ei tähenda, et ka erainvestor ei tohiks nõuda fondilt või ettevõttelt, kuhu inimene oma raha investeerib, kestlikku vaadet, rohelise jalajälje vähendamist või keskkonda arvestavaid praktikaid. Võib ju eeldada, et ühe inimese arvamus midagi ei muuda, kuid Lauri sõnul on turud muutumas ja aina enam muutuvad oluliseks nii keskkonna, sotsiaalvaldkonna kui ka juhtimise kestlikkusesse panustamine.

„Kui võrdleme näiteks vana majandust, milleks võime nimetada fossiilsete kütuste turgu, ja selle kõrval nii-öelda rohelise majanduse ehk taastuva energia sektorit, siis on selge, et investorid liiguvad suuremas mahus tuuleparkide, päikesepaneelide ja hüdroenergia juurde. Kuid samas ei tohi unustada ka fossiilsete kütuste tootjaid, mis on teinud viimastel aastatel meeletuid arenguid keskkonnasäästlikumaks muutumise suunas,“ ütleb kapitaliturgude maakler, kuid on siiski veendunud, et tulevik on roheenergias.

Peamine on aga mitte taandada inimesi võrranditest: investeerimise mõte on ikkagi teenida raha, et teha paremaid ja läbimõeldumaid valikuid. Ehk kui majandusel läheb hästi, siis läheb ka keskkonnal hästi.

10.–12. oktoobrini toimub Tallinnas Põhjala tehases Balti- ja Põhjamaade suurim jätkusuutlikkuse festival Impact Day, kuhu koguneb üle 150 mõjuloojast kõneleja 13 erinevast riigist, et vaadata jätkusuutlikkust laiemas spektris. Eesmärk on teha sellest olulisest valdkonnast ja meie ees seisvatest võimalustest arusaamine üldsusele oluliselt lihtsamaks.

Pikemat vestlust investeerimise kestlikkuse teemal kuula juba saatest!

Erik Laur ja Martin Hanson

Jaga
Kommentaarid