VAATA | Kuidas mõjub uus kliimaseadus linnadele?
(107)Tallinna linnapea arutab autovabal päeval ekspertidega, kas kliimaneutraalne linn on unistus või reaalsus.
Hiljuti valminud kliimakindla majanduse seaduse eelnõu on juba tekitanud palju vastakaid arvamusi ning sellel on suur mõju ka linnadele. Linnapea Jevgeni Ossinovski on varasemalt kliimakindla majanduse seaduse eelnõust rääkides rõhutanud, et inimtekkelised kliimamuutused on suurim pikaajaline oht Eesti riigile ja rahvale, mistõttu on hädavajalik liikuda võimalikult kiiresti kliimaneutraalsuse poole.
„Samal ajal peab riigi tegevus selles valdkonnas olema läbi mõeldud ning ennustatav. Suure kahetsusega nendin, et kliimakindla majanduse seaduse eelnõu seda eesmärki ei täida. Juba selle seaduse nimi tulistab probleemi tuumast kaarega mööda, sest kliimakindlaks tuleb muuta meie ühiskond tervikuna, mitte ainult majandus. Majandus, nagu iga teine inimtegevuse valdkond, peab kohanema kliimapoliitika vajadustega, mis sulgevad teatud uksi, aga avavad ka hulgaliselt uusi,“ ütles Ossinovski.
Pühapäeval, 22. septembril korraldab Tallinna linn autovaba päeva, mille puhul peetakse Tammsaare pargis arutelu kliimakindla majanduse seaduse mõjust linnadele. Arutelu „Kliimaneutraalne linn: unistus või reaalsus?“ saab alguse kell 12.45, mil Tallinna rohepöörde osakonna juht Airi Andressoni peab ettekande „Teekond roheliseks maailmalinnaks“.
Kümme minutit peale kella ühte arutavad Tallinna linnapea Jevgeni Ossinovski, Utilitase juht Robert Kitt, kliimaministeeriumi esindaja ja Tartu linna kliimaspetsialist Kaspar Alev ning TalTechi teadur ja ÜRO kliimapoliitika ekspert Janika Laht ootuste üle, mille kestlik linn kliimakindla majanduse seadusele loob. Arutelu modereerib ajakirjanik ja Eestimaa Looduse Fondi nõukogu liige Erik Moora.