Jätkusuutlikkuse eesmärgid aastaks 2030

Circle K jätkusuutlikkuse strateegia eesmärkide hulka aastaks 2030 kuuluvad keskkonnasäästliku kütuse osakaalu suurendamine, CO2 heitkoguse vähendamine ning täielikult ainult taaskasutatavate või korduvkasutatavate pakendite tarvitamine. Eesmärkides on oluline roll ettevõtte inimestel – Circle K püüab tagada oma töötajatele õiglase esindatuse, võimalused ja tasu ning vähendada igasugust kahju töötajatele, klientidele, tarnijatele ja teistele inimestele.

2025. aasta on oluline verstapost

Järgmisel aastal plaanib Circle K suurendada taastuvkütuse tanklate ja elektriautode laadimispunktide arvu kokku 4300-ni. Heitmete koguseid on kavas vähendada poole võrra, samuti plaanitakse suurendada toodete pakendites taaskasutatavate materjalide osakaalu veerandi võrra. Töötajate turvalisuse ja heaolu tagamiseks kavatseb Circle K vähendada varguste ja tööõnnetuste arvu 50% võrra. Ettevõtte mitmekesisuse ja kaasamise arengu oluliseks näitajaks on naiste osakaalu tõstmine juhtivatel ametikohtadel üle 35%.

39 uut elektriautode laadimisjaama Baltimaades

Circle K globaalseid eesmärke aitavad saavutada algatused Balti riikides. Järgmise aasta plaanide hulka kuulub keskkonnasäästlikuma kütuse osakaalu suurendamine ja elektriautode laadimisvõimekuse täiendamine Baltikumis. 2025. aastal on plaanis laadimisjaamade võrku oluliselt laiendada. Kavas on rajada 8 laadimisjaama Eestisse, 7 Lätisse ja 7 Leetu ning lisada partnerite (Elektrum) laadimisjaamad: 10 Lätis ja 7 Leedus.

Toidupakkumised saavad samuti tähelepanu

Lisaks juba kehtivatele kvaliteedimeetmetele, nagu ette teatamata toidukontrollid, mida viib läbi sõltumatu ettevõte, ja toiduohutuse jälgimiseks mõeldud digilahendused, kaalutakse võimalusi valmistada toitu ainult vabapidamisel kanade munadest.

Järgmisel aastal jätkub kampaania, mille raames saab soojade jookide ostmisel allahindlust, kui klient kasutab enda kaasa võetud tassi. Samuti pakutakse kõikides Baltimaade poodides 100% jätkusuutlikku ja sertifitseeritud kohvi.

Jäätmete vähendamiseks on kõigis Circle K Balti äristruktuurides alates käesolevast aastast sisse viidud bioloogiliste jäätmete sorteerimine. Samuti jälgitakse pidevalt elektrienergia tarbimist. Iga kuu analüüsitakse tarbimisandmeid ning rakendatakse energiasäästu lahendusi, näiteks kõigi valgustite asendamine LED-pirnidega.

Turvaline, kaasav ja vastutustundlik – hoolivus ümbritsevate inimeste suhtes

Jätkusuutlikkuse keskmes on hoolivus tuleviku suhtes, lisaks hoolib Circle K oma klientidest, töötajatest, tarnijatest ja teistest nendega seotud inimestest.

Esiteks on Circle K keskendunud tööohutuse tagamisele, tänu millele uuritakse igasuguseid ohuolukordi ja riskantseid juhtumeid alati vastavalt ettevõtte standarditele ning juhistele. Ohtlike olukordade ennetamiseks korraldatakse erinevaid „ohutuse kuid“, kus töötajatele pakutakse lisakoolitusi, informatiivseid videoid, plakateid ja teemakohaseid küsitlusi.

Teiseks jätkab Circle K ennetavat tegevust emotsionaalse tervise ja ahistamise teemadel – näiteks osales 82% töötajatest küsitluses, mis annab hea ülevaate nende oluliste teemade hetkeolukorrast. Tänavu toimus juba teist aastat järjest kampaania „Lahkuse laine“, mis jagas klientidele infot vaimse tervise ja lugupidava suhtluse teemadel.

Kolmandaks ei ole vähenenud Circle K toetus Ukrainale. Ka eelmisel aastal toetati Ukrainat rahaliselt ja pakuti heategevusorganisatsioonidele tasuta kütust.

Jaga
Kommentaarid