Milliseks on Tallinn rannajoone viimastel aastatel kujundanud? Tõmbekeskusi ja tulevikuplaane tutvustavad arhitekt Jaak-Adam Looveer ja linnaplaneerija Mihkel Kõrvits.
Millistest põhimõtetest Tallinna linnaplaneerimisel lähtutakse ja kas olukord on viimase 10–15 aasta jooksul ka paremuse poole muutunud? Inimsõbralikust linnaruumist ja mõttemallide muutustest linnavalitsuses räägib Tallinna Strateegiakeskuse ruumiloome osakonna juht Kaidi Põldoja.
Kas Tallinnast võiks saada jalgrattalinn? (218)
VAATA, kas sinu kodutänavale rajatakse rattatee!Kevadise rattaloenduse tulemus näitas ratturite arvu kahekordistumist. Kas see näitab ka tegelikku olukorda linnapildis? Rattatoetustest ja rattateede tulevikust räägib linnakeskkonna rattateede kavandamise juht Taavi Piller.
VAATA | 140 miljonit reisijat aastas ei saa eksida! (13)
„Metrood polekski ehk vaja, pigem arendada trammiliine.“Tallinna Linnatransport on asutus, mis ei puhka mitte kunagi - seda nii arengu või seatud loodussõbralike eesmärkide osas. Töö käib pidevalt, et olla heas mõttes märkamatuks osaks Tallinna linna poolt pakutavatest teenustest. Kuid millised on Linnatranspordi arengusuunad? Ja mida toob tulevik?
Autod ei kao Tallinna liiklusest kuhugi, see on selge, kuid tulevikus plaanitakse autode osakaalu tänavatel oluliselt vähendada. „Säästvate liikumisviiside arendamist toetab ka Euroopa Liit, mistõttu on arendatud ja arendatatakse lähitulevikus mitmeid uusi liine,“ sõnab Tallinna Linnavalitsuse keskk...
Johanna Martinson ja Grete Liis Reimand on tegusad noored, kes kutsunud ellu Noorte Keskkonnaühisuse projekti, mille eesmärgiks on sümbioosis erinevate noori kõnetavate teemadega harida osalejaid keskkonna teemadel.
Alates 3. septembrist on Salme Kultuurikeskuses võimalik külastada näitust „Lähme nulli“, kus kõik eksponaadid tehtud prügist ja mille eesmärgiks on suunata inimesi mõtlema prügi olemusele, probleemi suurusele ja pakkuda erinevaid lahendusi.
Täna algab rahvusvaheline kampaania „Save Our Sea“, mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu Läänemere üha kriitilisemaks muutuvale seisundile ja kutsuda üles Läänemere-äärsete linnade elanikke üles ühiselt Läänemerd kaitsma ja hoidma.
Reo- ja merevee soojuspumbad on innovaatiline ja keskkonnasäästlik lahendus mereäärse Tallinna kaugkütte arendamiseks (23)
„Tallinna arengustrateegia aastaks 2035 näeb ette, et kaugküttesüsteemis toodetakse soojust ainult taastuvatest allikatest. Reo- ja merevee kasutuselevõtt oleks suur samm selle eesmärgi poole,“ ütleb Utilitas Tallinna juhatuse esimees Robert Kitt.
Läänemere olukord pole just kiita. TTÜ mereinstituudi teadur Mariliis Kõuts selgitab, mis Läänemerega halvasti on ja miks võiks seisukorra parandamine olla meie kõigi südameasi.
Järjekordses podcastis võeti seekord jututeemaks rohenügimine. Mida see õigupoolest tähendab ja kuidas sellele nii üksikisiku kui ettevõtte tasandil läheneda? Ja miks proovida Rohekompassi?
Augusti lõpus algab Euroopa rohelise pealinna tiitliaasta üks lipusündmusi, kampaania „Save Our Sea“, mille raames juhitakse tähelepanu Läänemere haprale olukorrale ning pannakse käed külge, et korjata kokku pisiprügi ja tõsta inimeste teadlikkust Läänemerd kahjustavatest teguritest.
Kuidas moodustub Tallinna esimene rahvakogu? (11)
Vaata, kuidas seal osaleda!Lähinädalatel leiab 30 000 tallinlast oma postkastist kutse osalemaks Tallinna esimesel rahvakogul, kus otsitakse vastuseid küsimusele „Kuidas siduda Tallinna haljasalad ülelinnaliseks kutsuvaks tervikuks?“. End nii mujal Euroopas kui ka Eestis õigustanud kaasamismeetod annab osalistele põneva sisse...
Pudelivee asemel saad janukustutust ligi 40 Tallinna avalikust veekraanist (67)
Vaata kaardilt, kus asuvad avalikud veekraanidKas oled juba Raekoja platsi pargis aega veetnud? Leia siit artiklist ka teised rohelise pealinna aasta projektid Tallinnas! (144)
Tallinn on rohelise pealinna tiitlit nüüdseks kandnud juba pool aastat. Linnapea Mihhail Kõlvart, abilinnapea Vladimir Svet ja Euroopa rohelise pealinna juht Krista Kampus räägivad, kuidas seni läinud on ning mis pealinna veel ees ootab.
Kuival ajal on tarvis aeda tihedamalt kasta. Kuidas seda aga säästlikult teha, sellest räägib videos ajakirja Maakodu tegevtoimetaja Eva Luigas.
Võiks ju mõelda, et kui põnev üks jutuajamine kraaniveest võib ikka olla? Aga võib! Seekordses videopodcastis on külas Tallinna Vesi esindajad: veekvaliteedi juht Kristiina Soovik ja insenerteenistuse juht Marti Vaksmann, kes on lisaks veekraanide projektijuht. Ja millest muust, kui Tallinna kraaniv...
Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses toimub 12.–14. oktoobril taastuvenergiat ning rohelist eluviisi propageeriv rahvusvaheline mess GREENEXPO 2023. Sündmus toob kokku eksponendid, eksperdid, äripartnerid ja huvilised üle maailma.
VAATA | Mida teha, kui näed linnas metslooma? (18)
Kes on Tallinnas kõige uuem linnaloom ning kes parim kohaneja?Iga linn oli kunagi mets, mistõttu on mõned asunikud oma elupaigale kindlaks jäänud. Tallinnas võib kohata väga palju erinevaid metsloomi. Mis elu nad siis täpsemalt linnas elavad, saab teada videopodcastist!
Maailma suurlinnades on söögi- ja tarbetaimede kasvatamine linnakeskkonnas tõusev trend. Ka Tallinn on muutumas järjest rohelisemaks, kogukonna- ja õppeaiad on aina populaarsemad. Nende arengute soodustamiseks toetab Tallinna linn linnaaiandust alates 2018. aastast eraldiseisva tegevus- ja arendussu...
Tallinna randadel on põnev ajalugu, mille kohta leidub andmeid ka Tallinna linnamuuseumi arhiivkogus. Rannakultuuri ajalugu on uurinud Tallinna linnamuuseumi vanemkuraator Toomas Abiline, kelle kogutud materjalide põhjal saab Tallinna randade ajaloost hea ülevaate.
XIII noorte laulu- ja tantsupidu „Püha on maa“ toimus 30. juunist 2. juulini. Võimsal peol osales üle 30 000 laulja, tantsija ja muusiku, külastajate hulk ulatus pea 90 000 inimeseni ja uudne korduskasutusnõude süsteem pidas suurele kasutajate arvule vastu. On uhke tõdeda, et seekordne pidu oli tõep...
30 000 tallinlast saavad augustis kutse (21)
Vaata, mis kutsega tegu ning mis see tähendab?Vaata järele, millist vett jood! (51)
Kuidas säästa vett nii kodus kui ka aias?Avaneb uus taotlusvoor: Läänemere maade tööhõive ja avalike teenuste koostööprojektid saavad rahastuse
Jagada on 122 miljonit eurot ja taotlusi oodatakse 16. oktoobrini!Kas plaanite veel sel aastal tõmmata käima mõne Läänemere-äärseid riike kaasava projekti tööhõive või avalike teenuste parendamiseks? Meil on selles vallas suurepärane uudis: nüüd on võimalik Euroopa Liidu Kesk-Läänemere programmist (Central Baltic Programme) neile projektidele ka rahastus saada. Do...
Maa ületarbimise päeva raames arvutatakse välja, kui kiiresti kulutavad inimesed aastaks mõeldud ressursse tegelikult. Kui maailma keskmine langeb kuhugi juunikuu kanti, siis Eestil sai ületarbimise limiit tänavu juba märtsikuus täis, mis tähendab, et tarbimine on neljakordselt üle piiri. Äsja valmi...
Üsna pea algava XIII noorte laulu- ja tantsupeo „Püha on maa“ üks põhiväärtusi on austus. Austus emakeele, isamaa ja meid ümbritseva looduse vastu. Seetõttu on võetud ürituse eesmärgiks korraldada see keskkonnasäästlikult.
Põdrad ja hundid tänavatel? Anna teada, milliseid loomi oled linnas kohanud! (102)
Loodusvaatlused äppi!Siili on linnaruumis märganud ilmselt igaüks, kuid Eesti linnades elutseb tegelikult palju suurem seltskond loomi. Sealhulgas selliseid loomi, keda esialgu vaid paksu metsa seest otsida oskaks.
Mida aeg edasi, seda rohkem oskavad Tallinna linnaelanikud hinnata, aga ka nõuda pealinna rohealasid, mis oleksid ühtaegu inimesele mõnusad kasutada, aga ka liigirikkad taimede ja loomade poolest.
Tallinna koolides ja lasteaedades lõppes äsja keskkonna- ja loodushoiule pühendatud õppeaasta. Seda ilmestab ka fakt, et Rohelise Kooli programmiga liitus Tallinnas sel õppeaastal tervelt 15 kooli ja lasteaeda. Mida see programm endast täpsemalt kujutab ja mida koolid ning lasteaiad selle raames ett...
10.–11. maini toimus Ülemiste linnakus Ülemiste City Future Forum, kus üheks oluliseks fookuseks oli rohepööre, seda nii majanduses, tehnoloogias kui ka ühiskonnaelu korraldavates valdkondades. Tallinnale kui Euroopa rohelisele pealinnale olulisim teema oli ehk isejuhtivate autode ja uue tervikliku ...
Meelis Uustal: kui liigirikkad alad on kaitse all, siis saavad Tallinna loodust nautida kõik tänased ja homsed põlvkonnad (16)
Avasta Tallinna liigirikkad kaitsealad ja tee linnas loodusvaatlusi!„Lisaks sellele, et kaitsealad on elupaikadeks mitmetele ohustatud liikidele, on oluline, et linnakeskkonna suured rohealad pakuvad inimestele loodushüvesid – vähendavad müra ja sademevee probleeme, muudavad kuumal ajal linnaõhu jahedamaks ja puhastavad seda, loodusradadel saab ka vabas õhus puhata ...