Prügi sorteerimine on jäänud segaseks? Siit leiad kiired vastused! (47)
Vaata, mitmendal kohal on Eesti ületarbimise osas!

Millist prügi on kõige olulisem sorteerida? Miks prügikast kontorilaua all on minevik? Kuidas prügi sorteerides rohkem raha kokku hoida? Kõigile neile ja paljudele teistele jäätmete sorteerimist puudutavatele küsimustele leiad just siit kiired ja lihtsad vastused, sest Tallinna Strateegiakeskuse rin...

Sisuturundus
VAATA | Kas vähem tarbida või rohkem sorteerida?

Seekordses Rohelise pealinna videopodcastis on külas Tallinna Strateegiakeskuse ringmajanduse osakonna peaspetsialist Liina Kanarbik. Vestluse alguses saab selgeks kurb tõsiasi, et eestlased tarbivad liiga palju, aga õnneks on sellele ka olemas teatav leevendus. Mis see on?

Sisuturundus
Sisuturundus
Too oma suurjäätmed 26. märtsini tasuta ära!

Alates tänasest on kuni 26. märtsini Tallinna jäätmejaamades kampaania, mille raames saad tasuta ära tuua kõik oma suurjäätmed. Aga mis üldse on suurjäätmed ja miks on oma kraami eriti hea tuua jäätmejaama just kevadel?

Sisuturundus
Sisuturundus
Mõtleme prügist uutmoodi

Vana hea tõde on, et sellist kohta nagu „ära“ ei olegi päriselt olemas. Ehk siis midagi „ära visata“ on tegelikult täiesti võimatu. Iga asi, mille prügikasti paneme, jõuab kuskile ja sellega tuleb tegeleda. Uurisime Tallinna Strateegiakeskuse ringmajanduse spetsialist Liina Kanarbikult, kuidas õiges...

Sisuturundus
Sisuturundus
Energiatõhususe spetsialist: muutused on siiski möödapääsmatud

Euroopas käimasoleva rohepöörde ja fossiilsete energiakandjate pöörase hinnatõusu vaates on selge, et need energiakandjad tuleb võimalikult kiiresti taastuvenergiaallikate vastu vahetada. Kuidas aga teha seda sellises suures linnas nagu Tallinn, kus elab pea kolmandik meie rahvast?

Sisuturundus
VAATA | Mida kujutavad endast kerg-, täis- ja iselaadivad hübriidautod?

2021. aastal tutvustas Nissan kolmandat generatsiooni oma ühele menukaimale linnamaasturile. Tegemist on juba 17 aastat tootmises olnud Qashqaile, mis sai viimase värskendusega uhiuue välisilme ning ka värske salongi, mille stiil täna juba ka teiste Nissani mudeliteni jõudnud. Mida Jaapani autotootj...

Sisuturundus
Sisuturundus
Kuidas ehitada Tallinn tänapäevaseks?

Tallinna kui Euroopa rohelise pealinna üks eesmärk on tõmmata 2023. aastal käima võimalikult palju erinevaid projekte, et Eesti pealinnast saaks kestliku linnaruumiga asum. Kuid mida see termin täpsemalt tähendab ja mis projekte linn ellu kutsub?

Sisuturundus
Sisuturundus
Asume tegudele! Milline võiks Tallinn viie aasta pärast välja näha?

Seoses rohelise pealinna tiitli piduliku üleandmisega korraldati Tallinnas ka rohekonverents, kus kohtusid Euroopa tippametnikud, mitmed linnapead ja jätkusuutliku maailmavaate eksperdid. Päeva võttis kokku Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, kes leidis, et kõnede ja lubaduste aeg on läbi saamas. Nüü...

Sisuturundus
Sisuturundus
Milline oli elu Tallinnas 100 aastat tagasi?

Aastal 2023 on Tallinna hüüdlauseks „Metsikult muutuv!“. Sellega seoses heidame pilgu minevikku – mis Tallinnas 100 aasta jooksul muutunud on? Põnevaid lugusid pealinna minevikust pajatavad Tallinna Linnamuuseumi ajaloolased Toomas Abiline ja Ando Pajus.

Sisuturundus
VAATA | Kuidas jalgrattasõidust sõltuvusse jääda?

Kristjan Lind on ettevõtte Bikeep juht. Aga ise ütleb ta enda kohta, et on tallinlane ja rattaentusiast. Järelikult on Kristjan õige mees, kelle käest küsida, kas jalgrattaga on võimalik Tallinnas aastaringselt sõita.

Sisuturundus
Sisuturundus
Sekkumine linnaruumis nii, et Tallinnas oleks hea inimestel, aga ka mesilastel

Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023 raames toimuva projekti „Rohejälg“ eesmärk on viia läbi linnaruumilisi sekkumisi ja parandada linna haljasalade kvaliteeti, rajades näiteks uusi lilleniite ning toidusalusid, kus iga soovija saab tasuta puuvilju ja marju noppida. Aga projekti tegevuste hulgas ...

Sisuturundus
Sisuturundus
VAATA | Eestil puudub energiajulgeolek

Delfi Rohevälk vodcasti uues osas otsime tasakaalu energiatrilemmas ehk kuidas arvestada varustuskindlust, konkurentsivõimet ja keskkonnahoidu energeetikas. Kas meil on olemas see keegi, kes vastutab suure pildi eest?

Sisuturundus
Sisuturundus
Kokad õpetavad: nii ei lähe jõuluõhtusöögist mitte midagi raisku

Kohe-kohe on jõulud ja aastavahetus käes. See on ilus aeg, aga kipub olema ka kõige suurem toiduraiskamise periood. Kuidas pühad keskkonna- ja rahakotisõbralikult mööda saata, selgitavad Salt Restorani peakokk Marko Kaljend ja Rändav Kokk Anneli Kägi.

Sisuturundus
Loodusõnnetused, ettearvamatud olud – kas oled valmis?

Kuigi meile võib tunduda, et Eesti on nagu vanajumala seljataga ja looduskatastroofide oht on väike, on kliimasoojenemine toonud ekstreemsed ilmastikuolud ning kaasnevad õnnetused meie kodulävele. Marutuuled, paduvihmad ja üleujutused mõjutavad üha rohkem ka meid. Raske õppustel, kergem lahingus – o...

Ylle Tampere
Sisuturundus
Sisuturundus
Mida on Tallinnal eelmiselt roheliselt pealinnalt õppida?

Aastal 2022 on Euroopa roheline pealinn Grenoble, järgmisel aastal saab selleks Tallinn. Prantslased nimetavad tiitlit suurepäraseks hüppelauaks parema elukeskkonna suunas. Kui kõrgele Grenoble aasta jooksul hüpanud on ja mida meie neilt õppida võiksime?

Taavet Kase
Sisuturundus
Sisuturundus
Tallinnast saab Euroopa roheline pealinn 2023! Mida see tähendab?

Tiitlit, mida Tallinn järgmisel aastal uhkusega kandma hakkab, kuulutatakse välja juba 2010. aastast, kusjuures rohelise pealinna idee saigi alguse siitsamast. Kui eelmisel aastal napsas võidu Lõuna-Prantsusmaal asuv Grenoble, siis aastaks 2023 tuli karikas koju!