TalTech ja Eleflexi.ai korraldasid uuringu, millest ilmneb, et Eestis levinud soojuspumpade targema kasutamisega võivad tarbijad küttekuludelt säästa mitusada eurot aastas.
Praeguseks on väga moodi läinud keskkonda säästvad korduskasutatavad veepudelid, mida on eelkõige mugav kaasas kanda. Siiski tuleb neid hoolega pesta ja lihtsalt loputamisest alati ei piisa.
Neil, kelle aiamaale langeb igal sügisel ohtralt puulehti, on kaks võimalust – riisuda need kokku või tegutseda kavalamalt ja kiirendada lehtede lagunemist.
Korduvkasutatav veepudel puutub päeva jooksul kokku paljude haigustekitajatega. Milline puhastamine eemaldab bakterid, milline mitte? (16)
Korduskasutatavad veepudelid on hea viis, kuidas säästa keskkonda ja rahakotti. Selle asemel et osta iga päev uus ühekordne pudel vett, saad hommikul kraanist vee kaasa võtta. Igapäevase kasutamise puhul tuleb aga pudelit õigesti puhastada. Eesti Maaülikooli toiduhügieeni ja rahvatervise professor M...
Rootsi kestliku toidu eestkõneleja Fia Gulliksson: fine dining on eilne päev, tõelised foodie’d on nõus palju raha maksma ausa ja südamega tehtud toidu eest (19)
Rootslanna Fia Gulliksson on Rootsis tõeline toidulegend, kes tuli Eestisse kümneid jätkusuutliku suunaga toiduettevõtteid ja mitmeid restorane üles ehitanud ja kokasaateid juhtinud naine sai esmakordselt Eestisse sattudes kultuurišoki: teil on nii suurepärane toit, miks te sellest valju häälega kog...
Kredex avab sel kevadel väikeelamute rekonstrueerimistoetuse uue vooru, millega on võimalik toetust küsida ka väikeelamutele päikesepargi rajamiseks. Eksperdid selgitavad, millistel tingimustel saab eramule päikesepaneelid paigaldada, milline on nende tootlikkus ja mõju energiakuludele.
Veebipoodidele tagastamine koormab planeeti nii transpordi kui ka järelkäitluse mõttes ning läheb moefirmadele maksma miljardeid. Teisalt – kas oleksid üldse valmis tellima endale internetist uue kleidi, kui seda mittesobivuse korral tagastada ei annaks?
Riigikogu liige Pärtel-Peeter Pere (38) räägib, et veel sel kuul selgub, kas tal õnnestub Tallinna linnapea välja vahetada, kliimamuutuste tõttu võivad oluliselt muutuda isegi Euroopa Liit ja NATO ning mõne aasta pärast kallinevad bensiin ja diiselkütus märgatavalt.
Toetatud ja õnnelikud õpetajad aitavad luua keskkonna, kus noored saavad huvituda ühiskonnale olulistest teemadest.
3 põnevat kodumaist vidinat, mis aitavad kulusid kontrolli all hoida ja muudavad kodu keskkonnasõbralikumaks (9)
Sellel nädalal toimuval Eesti ajaloo suurimal rohetehnoloogiate suurnäitusel NEXPO Tallinn saab tutvust teha innovaatiliste Eesti ettevõtetega. Leidsime kolm põnevat lahendust, mis aitavad kodust elu lihtsustada ja kulusid paremini kontrolli all hoida.
Kui soovid oma vee tarbimist või veearve suurust vähendada, siis siin on 12 viisi, kuidas seda teha.
Poed müüvad korduvkasutatavaid bambuse ja melamiini segust valmistatud joogitopse hoolimata toodete võimalikust ohust tervisele, vahendab The Guardian.
Septembri lõpus otsustas Euroopa Komisjon keelata lenduvate glittertoodete müügi ja tootmise. Põhjus: tillukestel säraosakestel on kahjulik mõju mitte ainult keskkonnale, vaid ka tervisele.
Leiva koht pole prügikastis! Kuidas kasutada pagaritooteid, mille säilivusaeg on möödas? (17)
Nipid, kuidas tahkunud leiba värskendada!Tippkoka viis soovitust, kuidas toidu raiskamist vähendada
Keskmine eestlane viskab aastas ära 26 kilo kõlbulikku toituKas sööd taimekaitsevahendite jääke? Raport paljastab, kui saastunud on Eestis müüdavad toiduained (56)
Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) analüüsib igal aastal taimekaitsevahendite jääkide sisaldust meie igapäevases toidus. Mullu võeti 349 proovi. Tulemused olid üllatavad mitmes mõttes.
Liigne enda keskkonnamõjule keskendumine võtab tähelepanu ära tõeliselt saastajalt: fossiilkütuste tööstuselt.
Suvel kutsus Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) osalema aktsioonis „Rattaga tööle!“ ehk eelistama autosõidu asemel jalgratast. PERHi blogis räägib psühhiaater Ants Kask oma rattasõiduharjumusest ning miks see tervisele hea on.
Kahjulik nii keskkonnale kui ka rahakotile! Kuidas toitu külmikusse paigutada nii, et need kõige kauem värsked püsiksid? (4)
Toiduraiskamine on maailmas väga suur probleem. Lisaks keskkonnakahjule, on see kahjulik ka meie rahakotile. Seetõttu jagas kodumasinate tootekoolitaja Alari Pennar teadmisi ja nippe, kuidas toitu külmikusse paigutada, et need kõige kauem värsked püsiksid.
Veel täna ja homme saab anda oma hääle Maalehe lemmiku valimiseks parima metsamajandaja konkursil. Võitjad selguvad Kogu Pere Metsapäeval sel laupäeval Tõrvas, kus toimub palju muudki põnevat.
Põua ajal piiratakse vee tarbimist.
JUHEND AIAPIDAJALE | Mured mulla viljakusega: milliseid vahekultuure kasvatada, et olukord paraneks?
Keskkonnasäästlikus taimekasvatuses täidavad tähtsat rolli vahekultuurid. Need aitavad koduaias parandada mullaviljakust, vähendavad toitainete leostumist, takistavad umbrohtude kasvamist, parandavad mullastruktuuri ja vähendavad mullas levivaid haigusi.
Putukaväila Põhja-Tallinna ruumilõigul, Kolde puiestee ja Ehte tänava nurgal alustatakse tänasest uudse kontseptsiooniga linnaaia – Pelgu ühisaia ehitusega.
Toidutootjad selgitavad: kas leiba, moosi, jogurtit või suitsuvorsti tohib süüa, kui sellele on tekkinud väike hallitusetäpp? (122)
Toiduraiskamise hirmus riskitakse liialt enda tervisega!Toidu raiskamise vältimine on viimase aja kuumim teema, kuid paljud kipuvad sellega äärmustesse laskuma ning suures raiskamishirmus sööma ära ka need toidud, mis tegelikult on juba tervisele ohtlikud. Hallitus on selline pahalane, mida tihtipeale eriti kahjulikuks ei peeta — hallitanud koht lõigatak...
Keemiavaba aiapidamine on võimalik: kaneel sobib nii taimede kaitsmiseks kui kasvustimulaatoriks (1)
Tänu kaneeli tugevale aroomile ja antibakteriaalsetele omadustele saab teda kasutada ka aiapidamisel. Nimelt ei armasta kaneeli tugevat lõhna kahjurputukad, aga kaneeli antibakteriaalsed omadused ravivad taimede vigastusi.
EKSPERIMENT | Kauplused sunnivad planeedile ja tervisele kahjulikke riideid ostma, alternatiivi lihtsalt pole! (43)
Maalehe eksperiment näitas, et suure kaubanduskeskuse riidepoodides ei leidu peaaegu ühtegi keskkonnasäästlikult toodetud eset. Pealesunnitud valikud pole halvad ainult planeedile, vaid ohustavad otseselt rõivakandjate tervist.
Vaarikas kuulub kindlasti eestlaste lemmikmarjade hulka. Kõige toredam on, et pontsakaid ja ussivabu vaarikaid saab igas aias ise kasvatada. Kellel see ei õnnestu, tasub esmalt viga otsida kevadise hoolduse tegematajätmistest.
Viisteist aastat tagasi ei teadnud keegi midagi suunamudijatest. See aga ei tähenda, et neid olemas ei olnud. Just siis hakkas Maalehe veebis ilmuma Leili metsalugude blogi.
Tarkvarainsener Ingmar Pappel on juba aastaid olnud kõige parema tomatisordi otsingul. Tema hobi on paisunud sedavõrd suureks, et eelmisel hooajal kasvatas ta üle 400 tomatisordi, mille seemned on pärit kõikjalt maailmast.
Arenguseire Keskuse raport leidis, et madalama sissetulekuga inimesed paiskavad õhku rohkem peenosakesi, jõukamate tarbimiskäitumine kasvatab kliimamuutuste ja ressursside ammendumise riski.
Naine jooksis ülla eesmärgi nimel aastaga 200 maratoni. „Tegelikult mulle ei meeldigi jooksmine!“ (9)
22. märtsil 2022 alustas Austraalia ärinaine ja advokaat Mina Guli (52) väljakutsega #RunBlue, millega tahab tähelepanu tõmmata üleilmsele veekriisile. Nüüdseks, mil möödunud on pisut enam kui aasta, on ta läbinud 200 maratoni.