Euroopa Liidus on menetlemisel uus hoonete energiatõhususe direktiiv, mis muudab tõenäoliselt nii koduostja, kinnisvarainvestori kui ehitusvaidlusi lahendava kohtuniku nägemust sellest, millistele nõuetele peaks üks hoone vastama. Tulevikus tuleb uutes hoonetes tagada optimaalne sisekliima ja päikes...
Riik tahab hädas sektorile õla ala panna ning luua erilise hoone ehitusega juurde uusi töökohti (36)
Riik tahab toetada ehitus- ja tööstussektorit projektiga, miks looks uusi töökohti ning aitaks parandada Eesti ettevõtete ekspordivõimekust.
Puidukoda investeerib sektori kriisi kiuste: kus on toorainet, seal peab õitsema ka puidutööstus! (15)
Ajal, mil üldsusele on mõista antud, et meie puidutööstus ei ela just paremaid aegu – kes vaevleb toormenappuses, kes turgude ärakukkumise käes –, väärib seda enam esile tõstmist Viljandimaal ehituspuitu tootev Puidukoda. See on ettevõte, mis paigutas tootmise laiendamise hüvangusse kriisiajast hool...
Soomes on teadlased välja töötanud täiesti uudse e-naha, mille kasutusvõimalused on alates südameuuringutest lõpetades laiatarbeelektroonikani. Varem ühekordselt kasutatud elektroode saab nüüd materjalina taaskasutada või komposteerida.
Mobiiliparandaja Mati on telefone päästnud 20 aastat, töö lõppu ei paista: „Tallinnas oleks tegevust veel 50 parandajale“ (39)
20 aastat Estonia puiesteel mobiile parandanud Mati Aun kasutab ise endiselt nuputelefoni. Selle number on olnud 1993. aastast sama. Matil on ka nutitelefon, aga see leiab kasutust väga harva.
Ettevalmistatava õigusakti eesmärk on arvestada vastutust kogu tekstiili elutsükli jooksul. Uus tekstiilistrateegia käsitleb muu hulgas kiirmoodi, tekstiilijäätmeid ja müümata jäänud tekstiilide hävitamist, teatab Taloussanomat.
Ettevõtjad ja investorid vajavad kindlust, et riigil on rohe-eesmärkidega tõsi taga.
Jätkusuutlik investeerimine - välditakse küll CO2-mahukaid ettevõtteid, kuid lennukiga lennatakse edasi (9)
Mis on fondide jätkusuutlik investeerimine, kuidas see praktikas välja näeb ja millised on senised tulemused? Ülevaate teeb Swedbank Investeerimisfondide investeeringute juht Igors Danilov.
Loodussõbralik ja kestlik tegutsemine on ettevõtjate jaoks üha suurema tähtsusega, kliendid hindavad „rohelisi“ tooteid ja teenuseid kõrgemalt. Seetõttu on loogiline, et reklaamid ja tootekirjeldused tõstavad roheteemasid rohkem esile, käsitlevad madalat keskkonnamõju ka müügiargumendina.
Põllumajandustehnoloogia valdkonna idufirma eAgronom kaasas uues rahastusringis 5,5 miljonit dollarit ning vaatab laienemiseks Euroopa ja Aafrika suunal.
Eesti idufirma Woola, kes toodab lambavillast pakendiümbriseid, võitis luksuskaupade konglomeraadi LVMH innovatsiooniauhinna.
Looduspõhiste süsinikkrediitide arendaja 1MT Nation OÜ kaasas Eesti investoritelt miljon eurot ja tipptasemel metsandusvaldkonna kompetentsi. Investorite hulgas on pikaaegse metsatööstuse kogemusega Margus Kohava ning puitpelletite tootja Warmeston OÜ.
Seeneproteiinid, nanomaterjalid ja biostimulaatorid - Eesti ettevõtted arendavad maailmatasemel tehnoloogiaid. Oluliseks toormaterjaliks on puit, mida vääridades saab seente abil raketikütust teha.
Enam kui kümme aastat tagasi välja töötatud nn nutipott täieneb pidevalt. Nüüd on teadlased asunud sellele välja timmima valgustit, mis annaks täpselt taimede kasvu soodustava spektri, et värske köögivili kasvaks ka kõige pimedamas toanurgas.
Eesti teadlased teevad hernest lõhefileed. „Ühel hetkel on alternatiivtoidud poeletil odavamad kui liha või kala“ (268)
Eesti toiduteadlased valmistasid herne valkudest nii maitsva lõhefilee, et pälvisid selle eest ülemaailmsel konkursil 400 000dollarise auhinna.
Juba neljandat hooaega toimuv Rohetiigri Akadeemia keskendub roheinnovatsiooni elluviimise lahtimõtestamisele: mida saaks ettevõte keskkonna heaks teha, ning seejuures sellest ka omale kasu saada.
Teadlased leiavad, et järgmise 10-20 aasta jooksul algab kultiveeritud liha massiline tootmine. Riigikogu Arenguseire Keskus leiab, et just enne masstootmiseni jõudmist on Eesti majandusel selles valdkonnas suur võimalus.
Enam kui 100 tuntud mõjuloojat nii Baltikumist kui ka mujalt maailmast, 15 korraldavat organisatsiooni, kaks päeva inspiratsiooni ja võrgustumist, üle 2000 osaleja. Just nii võib numbrite keeles kokku võtta Baltikumi suurima jätkusuutlikkuse festivali Impact Day, mis toimub tänavu 5.–6. oktoobril Ta...
Kalaranna kvartalis keskkonnasäästlikke tooteid müünud pood teatas möödunud nädalal tegevuse lõpetamisest.
Meie tarbitav šokolaad võib hävitada metsasid Aafrikas ning sundida lapsi tööle.
Eksperdid: Ida-Virumaa õiglasel üleminekul on vaja vähem paberimäärimist ja rohkem inimestega arvestamist (3)
Ida-Virumaale kogunenud rahvusvaheline ekspertide grupp jõudis järeldusele, et õiglane üleminek peab olema kaevanduspiirkonna inimestest lähtuv ja seda ei saa juhtida eemalt pealinnast, vaid see eeldab kohapealsete inimeste kuulamist ja kaasamist.
Pole kaugel aeg, kui köögis kartuleid praadides niristame pannile saepurust tehtud õli, kandes samal ajal kasepuust tehtud põlle. Kui kõik hästi läheb, võib tooraine nende toodete valmistamiseks tulla siitsamast Ida-Virumaalt.
Eesti suurim pitsakett Peetri Pizza kasutab nüüdsest ainulaadset, korduvkasutatavat ja loodussõbralikku karbilahendust, mis on uudne kogu maailmas.
Ehitus paiskab õhku 39% kogu süsiniku heitkogusest maailmas. Üks tee lahenduseni on puidu kasutamine terase, betooni ja teiste suure jalajäljega materjalide asemel. Olemaks kindel, et tegu on jätkusuutliku materjaliga, tasub valida sertifitseeritud puit.
Paljudele tuleb see ilmselt ikka veel üllatusena, aga kestlik äritegevus pole mitte ainult kasulik keskkonnale ja inimeste tervisele, aga on ka kasumlik.
Eesti tootjad: taimne liha on tuleviku paratamatus. Ja lambamaitseline veganpihv on tegelikult täitsa hea (238)
„Seni kuni liha on odavam, eelistavad inimesed seda taimsetele alternatiividele. Aga kui taimsed burgerid on lihast maitsvamad, leidub neil ka rohkem sööjaid,“ leiavad kodumaised ettevõtjad, kelle toodang praegu eestlastele liha asemel vaheldust pakub.
Rahandusministeeriumi nõunik: kestlikkusaruande eesmärk on mõjutada suurettevõtteid tegema vajalikke muutuseid (7)
Meil on vaid üks maakera, mida mõjutame ka oma äritegevusega, ehk puust ja punaseks, mis asi on kestlikkusaruanne ja miks seda vaja on.
Puidukeemia arendamine tooks tööturule noore ja haritud põlvkonna, prognoosib värske OSKA uuring. Ettevõtjad ja ametiühing nii optimistlikud ei ole, sest valmiv metsanduse arengukava ei anna kindlust investeerimiseks.
Kinnisvarasektor on üks suurima keskkonnajäljega valdkondi ning olukorra muutmiseks tuleb suurettevõtetel tänaste tegevuste kohta 2024. aastal aru anda, sest seda nõuab ESG raporteerimise kohustus.