Euroopa Liidus on menetlemisel uus hoonete energiatõhususe direktiiv, mis muudab tõenäoliselt nii koduostja, kinnisvarainvestori kui ehitusvaidlusi lahendava kohtuniku nägemust sellest, millistele nõuetele peaks üks hoone vastama. Tulevikus tuleb uutes hoonetes tagada optimaalne sisekliima ja päikes...

Alan Paas, Ellex Raidla advokaat

Loodussõbralik ja kestlik tegutsemine on ettevõtjate jaoks üha suurema tähtsusega, kliendid hindavad „rohelisi“ tooteid ja teenuseid kõrgemalt. Seetõttu on loogiline, et reklaamid ja tootekirjeldused tõstavad roheteemasid rohkem esile, käsitlevad madalat keskkonnamõju ka müügiargumendina.

Gerd Laub

Enam kui kümme aastat tagasi välja töötatud nn nutipott täieneb pidevalt. Nüüd on teadlased asunud sellele välja timmima valgustit, mis annaks täpselt taimede kasvu soodustava spektri, et värske köögivili kasvaks ka kõige pimedamas toanurgas.

Ain Alvela

Pole kaugel aeg, kui köögis kartuleid praadides niristame pannile saepurust tehtud õli, kandes samal ajal kasepuust tehtud põlle. Kui kõik hästi läheb, võib tooraine nende toodete valmistamiseks tulla siitsamast Ida-Virumaalt.

Mari Kartau

Ehitus paiskab õhku 39% kogu süsiniku heitkogusest maailmas. Üks tee lahenduseni on puidu kasutamine terase, betooni ja teiste suure jalajäljega materjalide asemel. Olemaks kindel, et tegu on jätkusuutliku materjaliga, tasub valida sertifitseeritud puit.

Mari Kartau