Sisuturundus
Tallinna tähelepanu jääb haljastusele ja rohealadele

Eelmisel aastal lõi Tallinn Euroopa rohelise pealinnana väga palju rohelust linnaruumi juurde. Kuigi sel aastal kannab tiitlit juba uus linn, on ka tänavused Tallinna eesmärgid seotud roheluse suurendamisega.

Sisuturundus
Ülevaade: millised on Tallinna uuemad rohealgatused?

Tallinn on Euroopa rohelise pealinna tiitliaastal võtnud eesmärgiks muuta kogu linnaorganisatsioon keskkonnasäästlikumaks, alates rohekontori juurutamisest ja lõpetades rohehangetega. Aga mis on rohefaktor või TREAsoURcE? Loe edasi ja saad teada.

Sisuturundus
Leide Sõnauselt: miks öelda „liginullkuluenergiahoone“, kui saab öelda ka „liglu“ või „maun“?

Kolmandat korda toimuv sõnaloomekonkurss Sõnaus keskendub tänavu kohmakate ja tihti ebatäpsete või otsetõlke kaudu tekkinud keskkonnaterminite asendamisele suupärasematega. Näiteks otsitakse uusi vasteid sõnadele „liginullkuluenergiahoone“, „süsinikujalajälg“, „kliimaneutraalne“ ja „kasvuhooneefekt“...

Sisuturundus
Peeter Pihel: Kestliku toidu olulisust on võimatu ülehinnata

Fotografiska peakokk Peeter Pihel teab hästi, miks on kestlik toit oluline. Neid teadmisi jagab ta novembri jooksul ka Tallinna kooliõpilastega, kes Peetri käe all kokates saavad aimu, miks kestlik toit on oluline ja millised oleksid jätkusuutlikud valikud toiduvalmistamisel.

Sisuturundus
Kuidas mesilaste elu paremaks muuta?
Kuidas mesilaste elu paremaks muuta? (23)
Climathonil otsiti kliimamuredele reaalseid lahendusi

Cleantech Estonia ja TalTech Mektory korraldasid koostöös kliimahäkatoni Climathon, mis leidis aset 27.–28. oktoobril Tallinnas. Osalejad said võimaluse lahendada erinevaid keskkonnaprobleeme, pakkudes uuenduslikke lahendusi. Climathoni korraldamist toetas tänavu ka Euroopa roheline pealinn Tallinn.

Sisuturundus
Kohe- kohe algab Eesti kõigi aegade suurim roheinnovatsiooni tippsündmus

13.–17. novembrini toimub Euroopa rohelises pealinnas Tallinnas rohetehnoloogiate nädala raames Eesti kõigi aegade suurim rohetehnoloogiate näitus ja Euroopa roheinnovatsiooni tippsündmus NEXPO Tallinn, mille fookuses on linnakeskkonna transpordilahendused. Üritus toob Eestisse tulevikulahendused ja...

Sisuturundus
Tallinna digikaksik aitab planeerida paremat linnaruumi

Kui inimeste puhul on kaksikud tavaliselt väga sarnased, siis täpselt sama kehtib ka Tallinna digitaalse kaksiku kohta, mis on tegelikkuses ülidetailne 3D-mudel Tallinnast ning mille abil saab hõlpsasti planeerida paremat ja veelgi toimivamat linnaruumi kõikidele linnaelanikele.

Sisuturundus
VAATA | Kas Tallinn toetab innovatsiooni? Vastus on jah!

Rohelist pealinna Tallinna võib pidada ka innovatsiooni pealinnaks. Näiteks konkurss Tallinnovation annab igal aastal linna ettevõtetele võimaluse kandideerida linna toetusele, et oma uuenduslikke ideid Tallinnas ka ellu viia.

Sisuturundus
VAATA | Tutvu Tallinna teedeehituste telgitagustega!

Kuigi täna avati Pronksi tänav taas liiklusele, jääb teinekord mulje, et Tallinn ei saa kunagi valmis. Täpselt nagu legendis, mis meenub enamasti siis, kui seisad mõnes ummikus ja mõtled, et terve Tallinna teede rekonstrueerimise graafik on välja mõeldud ainult sinu kiusamiseks.

Sisuturundus
Tallinn pakub linnaruumi ettevõtetele testimiseks

Tulevikuvisiooniga ettevõtted nii Eestist kui ka välismaalt vajavad võimalust katsetada oma uut tehnoloogiat õiges keskkonnas. Tallinn toetab neid vajalike tegevuste kooskõlastamisega, rakendab vajadusel õppeasutusi ning annab linnaruumi ja -vara testijaile kasutada. Millist tulevikutehnoloogiat are...

Sisuturundus
Elevant toas ehk kas majanduskasv ilma keskkonda koormamata on võimalik?

"Tarbimine tulevikus pigem ei vähene, vaid selle raskuskese liigub tänu demograafilisele olukorrale Aafrikasse, mille vajadusi erinevad ettevõtted rahuldama peavad hakkama," ütleb Rohetiigri korraldataval foorumil "Elevant toas" üles astuv Taltechi rakendusliku keemia professor, Vesinikukomitee juht...

Sisuturundus
2025. aasta Euroopa roheline pealinn on Vilnius
2025. aasta Euroopa roheline pealinn on Vilnius (23)
Tallinnas toimus pidulik Euroopa rohelise pealinna auhinnatseremoonia

Äsja toimus Tallinnas Euroopa rohelise pealinna auhinnatseremoonia, kus selgus uus roheline pealinn aastaks 2025. Kui järgmise aasta võitja oli juba teada (Valencia), siis ülejärgmine Euroopa roheline pealinn kuulutati välja piduliku auhinnatseremooniaga, mille puhuks valmis ka loodusfilm “Rohelisem...

Sisuturundus
VAATA | Kuidas oleks sõita vesinikbussiga?

Vesinik pole tegelikult ju mingi uus leiutis, vaid kasutusel juba täna mitmes-mitmes valdkonnas. Ometigi oleme loodetavasti suure läbimurde lävel, tänu millele saavad vesinikku tarbivad bussid liiklema ka Tallinna ühistranspordi liinidel.

Sisuturundus
Tallinna trammiliikluses valitsevad murrangulised ajad

Autod ei kao Tallinna liiklusest kuhugi, see on selge, kuid tulevikus plaanitakse autode osakaalu tänavatel oluliselt vähendada. „Säästvate liikumisviiside arendamist toetab ka Euroopa Liit, mistõttu on arendatud ja arendatatakse lähitulevikus mitmeid uusi liine,“ sõnab Tallinna Linnavalitsuse keskk...

Sisuturundus
Mida saad sina Läänemere kaitsmiseks ära teha?

Täna algab rahvusvaheline kampaania „Save Our Sea“, mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu Läänemere üha kriitilisemaks muutuvale seisundile ja kutsuda üles Läänemere-äärsete linnade elanikke üles ühiselt Läänemerd kaitsma ja hoidma.